» » ЧИ МОЖНА ВВАЖАТИ ГОСТИННІСТЬ ХАБАРЕМ?

ЧИ МОЖНА ВВАЖАТИ ГОСТИННІСТЬ ХАБАРЕМ?

      


Поняття «гостинність» взагалі не є правовою категорією і жоден нормативний акт визначення даного поняття не закріплює. Це поняття може тлумачитися з урахуванням загальних принципів діяльності державних службовців чи посадових осіб місцевого самоврядування, обстановки дарування, приводу, з якого надається дарунок, традицій, національних вимог дипломатичного протоколу, етикету та ряду інших чинників.

По-перше, «загальновизнані уявлення про гостинність» – це те, що повинно сприйматися у конкретній обстановці сторонами саме як міра дотримання правил етикету.

Тобто, подарунок не повинен стосуватися виконання особою своїх службових повноважень. Але з цього правила існують виключення, вони стосуються випадків вручення особам органами влади та місцевого самоврядування подарунків за особливі заслуги як відзнака або заохочення за успіхи у професійній діяльності.

По-друге, дарування повинно відбуватися під час офіційних заходів, урочистостей, візитів, під час виконання особою своїх службових обов’язків.

По-третє, такі дарунки та прояви гостинності не повинні бути постійними, тому що «створюватиметься враження, що це може впливати на їхні рішення».

По-четверте, дозволяються подарунки, що «вміщаються в межі»:
- сувенірів,
- запрошень на вечерю.

До гостинних подарунків також слушно відносити
- краєзнавчі та історичні довідники, буклети,
- записники чи художні альбоми відомих картин, споруд,
- книжки,
- букети квітів, сувеніри з національною символікою

Тетяна Гаєвська, головний спеціаліст з питань протидії корупції 
скачать dle 11.3
  •  2017-06-30
  •  1 001
  •  Прес-служба