ПРАЦІВНИКАМ ПрАТ «ПОЛОНСЬКИЙ ХЛІБОЗАВОД» - ПРО БЕЗПЕЧНУ ЕКСПУАТАЦІЮ ГАЗОВИКОРИСТОВУВАЛЬНОГО ОБЛАДНАННЯ

Головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві та на об’єктах підвищеної небезпеки Віктор Назаров з працівниками ПрАТ «Полонський хлібозавод» провів інформаційно-консультативний семінар з охорони праці на тему:«Попередження виробничого травматизму та дотримання вимог безпеки під час експлуатації та обслуговування газовикористовувального обладнання на підприємствах харчової промисловості».
В ході зустрічі обговоренні вимоги безпеки під час експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки. Особливу увагу приділено вимогам до працівників, які виконують роботи з підвищеною небезпекою, а саме їх навчання та перевірка знань з питань охорони праці. Роботодавець повинен створити для кожного працівника безпечні і нешкідливі умови праці шляхом належного облаштування робочих місць відповідно до Загальних вимог охорони праці. А також, забезпечувати працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту відповідно до вимог.
Посадовець детально роз’яснив правила безпечної експлуатації системи газопостачання та обслуговування опалювальних котлів. А саме, приміщення де встановлюються стаціонарні котли повинні відповідати будівельним нормам. Кожний елемент котла має бути захищений запобіжними пристроями, які автоматично запобігають підвищенню тиску понад допустиму норму шляхом випускання робочого середовища в атмосферу. Запобіжні клапани повинні встановлюватись: на парових котлах з природною циркуляцією - на верхньому барабані; на вихідних колекторах або барабані у водогрійних котлах.
Водонагрівальний котел повинен забезпечуватись покажчиком рівня води, встановленим у верхній частині барабана, а за відсутності барабана - на виході води з котла в магістральному трубопроводі. А також, необхідно забезпечити встановлення манометра, стрілка якого при робочому тиску має знаходитись другій третині шкали.
Неодмінною умовою експлуатації опалювальних котлів є технічне опосвідчення, яке проводиться технічним експертом до пуску в роботу, періодично в процесі експлуатації, згідно з встановлених строків, а в необхідних випадках - достроково. Технічне опосвідчення котла складається із зовнішнього, внутрішнього огляду і гідравлічного випробування.
Віктор Назаров навів приклади характерних порушень нормативних актів з охорони праці на підприємствах, які експлуатують котли та інше газовикористовувальне обладнання для попередження нещасних випадків, а також проаналізував стан виробничого травматизму при роботі з об’єктами підвищеної небезпеки.
За результатами проведеного інформаційно-консультативного семінару рекомендовано проводити постійний контроль за дотриманням працівниками, котрі експлуатують об’єкти підвищеної небезпеки вимог регламентів на виконання робіт, та інших нормативних документів з питань охорони праці.
Фото: google.com