ПРАЦІВНИКАМ КП «КРАСИЛІВСЬКЕ ПТМ» НАГОЛОШЕНО НА ВИМОГАХ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЕКСПЛУАТАЦІЇ ОБЛАДНАННЯ, ЩО ПРАЦЮЄ ПІД ТИСКОМ
Головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві і об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Хмельницькій області Віктор Назаров працівникам КП «Красилівське ПТМ» надав технічну консультацію з охорони праці стосовно дотримання вимог безпеки під час експлуатації обладнання, що працює під тиском.
Основною метою проведення консультації було надати учасникам практичні рекомендації з питань безпечної експлуатації обладнання, що працює під тиском, а також безпечної експлуатації транспортних засобів двигуни яких працюють на газу.
В ході консультування наголошено на вимогах безпеки щодо монтажу (демонтажу), ремонту та модифікації (реконструкції та модернізації) обладнання, що працює під тиском. А також розглянуто вимоги до експлуатаційної документації та особливостей маркування обладнання під тиском. Відповідно, кожне обладнання під тиском повинно супроводжуватись експлуатаційною документацією. До журналу нагляду (паспорта) має прикладатися настанова (інструкція) з монтажу і експлуатації, що містить вимоги до відновлення і контролю металу при монтажі і експлуатації в період розрахункового строку служби.

Роз’яснено вимоги до розміщення котлів, а саме розміщувати котли та допоміжне устаткування необхідно в котельнях, пересувних блок-контейнерах, транспортабельних установках відповідно до проекту. Стаціонарні котли слід встановлювати в будівлях та приміщеннях, що відповідають вимогам будівельних норм та проекту. Встановлення котлів поза приміщенням допускається в тому випадку, якщо це передбачено виробником.
Наголошено, що роботодавець, який має намір експлуатувати обладнання під тиском, повинен забезпечити утримання обладнання під тиском у справному стані та безпечну експлуатацію шляхом організації належного технічного обслуговування, технічного огляду, експертного обстеження у випадках, передбачених законодавством.
За результатами проведеної технічної консультації працівникам КП «Красилівське ПТМ» рекомендовано:
1.Проводити постійний контроль зі сторони адміністрації підприємства за дотриманням працівниками, котрі експлуатують об’єкти підвищеної небезпеки і виконують роботи з підвищеною небезпекою та інженерно-технічними працівниками, які здійснюють нагляд за безпечною експлуатацією об’єктів підвищеної небезпеки - вимог регламентів на виконання робіт, та інших нормативних документів з питань охорони праці, які впроваджені і діють на підприємстві
2.Під час інструктажів з операторами котелень, слюсарями з ремонту обладнання котелень проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо безпечної експлуатації обладнання, яке працює під тиском, використовуючи інформацію надану на технічній консультації, з метою недопущення порушень нормативних актів з охорони праці.